ענבל בר-און, משרד עריכת דין
לפניות במיילצור קשר

רשמים מכנס אמצעי כפייה באשפוז פסיכיאטרי מיום 31.10.18

מאת עו"ד ענבל בר-און

ביום 31.10.18 התקיים בלשכת עורכי הדין, במחוז תל אביב, כנס מטעם וועדת "פסיכולוגיה פסיכיאטריה ומשפט" מטעם לשכת עורכי הדין. 

הכנסים הללו, בניהולה ובהנחייתה של עו"ד עדנה שקל, יו"ר וועדת פסיכולוגיה פסיכיאטריה ומשפט, מתקיימים מידי חודש ודנים בשאלות הקשורות בפסיכיאטריה ובמשפט. 

משתתפים בכנסים עורכי דין, משפטנים, פסיכיאטרים, פסיכולוגים, עובדים סוציאלים, אך מעט מידי, לעניות דעתי, אקטיביסטים מתום בריאות הנפש שהגיעו "מהשטח", לרבות אנשים המתמודדים עם מגבלה ו/או תיוג פסיכיאטרי, אשר מינפו את חווייתם האישית לשינוי חברתי ולפעילות פוליטית/אקטיביסטית.

אחד הכנסים המרתקים שהתקיים, התקיים לפני מספר ימים ביום 31.10.18. הכנס נקרא "אמצעי כפייה באשפוז פסיכיאטרי". השתתפו בו, בין היתר, בנוסף לעו"ד עדנה שקל כמנחה, לינור לוי, בוגרת לימודי קרימינולוגיה, עוסקת בתחום בריאות הנפש, וניצולה של זוועות האשפוז-בכפייה, שמזה 14 שנה מרצה בתחום בפני פורומים שונים, בעיקר מטעם ארגון "בזכות" ומטעם עמותת "אנוש".

השתתפו בכנס עורכי הדין שרון פרימור (ארגון "בזכות"), דניאל רז (תחום אשפוז-כפוי באגף לסיוע משפטי במשרד המשפטים) , ועו"ד אורלי אמיתי מן הפרקליטות (מייצגת את המדינה ואת הפסיכיאטרים כשמוגשים לבית המשפט המחוזי ערעורים על אשפוז בכפייה).

השתתף כב' השופט ציון קאפח מבית המשפט המחוזי בת"א, אשר בפניו נדונים מרבית הערעורים על אשפוז בכפייה.

וכן השתתפו הפסיכיאטרים ד"ר גדי לובין, וד"ר אלכסנדר גרינשפון.

הכנס היה מרתק, וקצרה היריעה לספר את הרשמים ובעיקר את הדיונים שיש לפתח בעקבות ההרצאות שנישאו בו. תיארתי את רשמי מן הכנס בבלוג שלי ב"חדשות מחלקה ראשונה".

אתם מוזמנים לקרוא וגם לצפות בשידור ישיר מן הכנס.

שימו לב שבדקה 37:05 מאזכר כב' השופט ציון קאפח בקשה שהגשתי לצו מניעה כנגד אשפוז בכפייה. הנושא הזה ראוי לדיון ברשומה נפרדת. 

עורכת הדין ענבל בר-און עוסקת בעררים ובערעורים על אשפוז בכפייה. 

אודות המשרד

משרד עריכת הדין ענבל בר-און עוסק במשפט המנהלי ובנקודות המפגש של האזרח הקטן עם הרשות או עם גופים גורמים עתירי כוח (הידועים גם כ"גופים דו מהותיים").

המשרד עוסק בעיקר בתחום הפסיכיאטריה והמשפט, עם דגש על אשפוז בכפייה, ערר וערעור על אשפוז בכפייה, תביעות נזיקין בגין אשפוז בכפייה, מניעה משפטית של אשפוז בכפייה, ועוד.

גם כשאנו עוסקים בתחומי המשפט האזרחי, הדגשים הינם על יחסי האזרח והרשות: תביעות נזיקין כנגד רשויות שלטוניות בגין עוולות חוקתיות, התגוננות מפני תביעות השתקה של רשויות מקומיות, ועוד. 

אתר זה עדיין מצוי בשלבי בנייה, לפיכך הנכם מוזמנים להמשיך ולהתעדכן מפעם לפעם בעמודים חדשים ובמאמרים חדשים.

תחומי עיסוק

  • מטרדי רעש
  • פסיכיאטריה ומשפט (אשפוז בכפייה)
  • משפט מנהלי
  • דיני לשון הרע והגנת הפרטיות
  • נזקי גוף
  • נכי צה"ל

צור קשר

050-4421948*

דוא"ל: inbal.baron.adv@gmail.com